Mefisto – Trinity Faegen / İnceleme


MEFİSTO – TRINITY FAEGEN

Kitaba başlarken hafiften bir Alacakaranlık esintisi esse de belli bir zaman sonra araya meleklerin, şeytanların, Lucifer’ın, Mefisto ırkının, Anabo ırkının işin içine karışınca aslında öyle olmadığını sadece yer yer hissettirdiğini okudukça anlayacaksınız.

Kitabımız genel çerçevede Anabo ve Mefisto’nun oğullarının yani Cehennem’in çocuklarının, Tanrı’nın duymadığı evlatlar, Cennet’e girmek için hiçbir fırsatları olmayan sadece Mefisto Akdi ile bu şansı yakalayan bir hikayeyi anlatıyor.

Kızımız Sasha’nın babasının kimin öldürdüğünü bulmak için ilk defa katılacağı Kuzgunların toplantısı yanı Mefisto’nun ilk oğlu, annesinin katili, Lucifer’ı devirmek isteyen Eryx’in müritleri. Toplantı yerine adım atması ile taşlanmaya başlayan Sahsa hayatının dönüm noktası olacak bir gerçeği öğreniyor. Anabo olduğunu. Anabo olduğunu öğrendiği yetmiyormuş gibi bir de taşlandığı için neredeyse ölüm eşiğine gelip Jax tarafından iyileştirmesi. Hani şu meşhur Cehennem’in çocuğu. Mefisto’nun oğlu. Karşısında ki bir Anabo. Ne mi oldu? Tabi ki de ilk görüşte aşk ama sadece Jax tarafından ama o da bin yıl sonra gördüğü ilk Anaboya gerçekten aşık olduğunu bilip bilmemesi ile. Aşkın ne olduğunu, sevmek kelimesinin ne anlama geldiğini bilmeden.

Olayların böyle başlayıp annesinin aslında Rusya’dan kaçtığı ve Amerikan vatandaşı olmaması ve tekrar Rusya’ya dönemsi Sasha’nın hiç bilmediği halasının ve eniştesinin yanına taşınması ve ne tesadüftür ki Jax’in de orada ki bir dağda klanı ile yaşaması ile devame den olaylarla kitap soluksuz bir şekilde okutuyor kendini.

Kitapta en çok garibime giden ise tükürük ile iki ırkın özelliklerinin birbirine geçmesi. Bu fikri bulabilmek için yazarın yemeden içmeden geceli gündüzlü düşünmesi gerekti sanırım (:

Ama genel olarak kitabın konusu ve dili çok güzel ve akıcıydı. İkinci kitabının çıkmasını dört gözle bekliyorum…

541461_10151433581812360_1092084213_n

Sevgiler…

Reklamlar

One thought on “Mefisto – Trinity Faegen / İnceleme

  1. Geri bildirim: Ocak Ayı Kitapları / Tanıtım | Yorum Duragım

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s