Melek – L. A. Weatherly / İnceleme


MELEK – L. A. WEATHERLY

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki  kitaba başlarken hayallerimde olan düşmüş meleklerin bu kitapta yer almadığını söylemek istiyorum. Her ne kadar o hevesle başlasam da bu kitaba beni hayal kırıklığına uğratmayıp bambaşka meleklerle tanımamı sağladı.

Ve kitapta anlatılan o melek türünün çok ama çok garibe gittiğini söylemeden geçemeyeceğim.

Kitapta anlatılan melek türü Baskın denilen olayla kendi dünyalarından bizim dünyamıza gelerek burada yaşamaya başlıyorlar ve kendi dünyalarında hava iler beslenirken burada insanların ruhları ile beslenerek onda iz bırakıyor ve hiçbir meleğin o insana dokunmasını engelleyerek onu kendi malı gibi yapıyor yan, mühürlüyor ve o insan ölene kadar ruhundan besleniyor.

Beslenilen insan kendisine melek dokunduğu için mutluluktan uçtuğunu zannederken halbuki bedeni bu olaya yavaş yavaş karşı çıkarak halsiz ve hastalıklı hissediyor ve kanserli hasta gibi yavaş yavaş ölüme yaklaşıyor. Tabi mühürlenen insan meleklerin toplandığı yerlere, bütün insanları yavaş yavaş mıknatıs gibi çeken yere Melekler Kilisesine çağırarak orada yer alan melekler onlardan daha fazla besleniyorlar. Ve bu hastanelerin yetersiz kaldığını gösteren bir takım facialara neden oluyor.

Tabi ki iyi melekler hayatta bulunmakta. Onlarda insan ruhuyla besleniyor ama kendileri avutarak. Mühürlenmiş insanlardan beslenerek ve bazıların ruhunu alıp mühürlenmişlere vererek az da olsa vicdanlarını rahatlatıyorlar.

Kitapta yer alan melekleri bu kadar ince detayınca anlatmamın sebebi garibime gitmesi. Sonuçta insan ruhunu emenlerin şeytan olduğunu bilirken bu kitapta bambaşka bir hayal dünyası ile karşılaşıp iyiliğin ve saflığın sembolü olan meleklerin böyle bir şekilde görmek beni şaşırttı. Hatta garibe gitti demek daha doğru olur. Kitaba ilk başlarken ve yorumuma başlarken dediğim gibi bu kitapta düşmüş melekler hayali ile başladım ama değişik bir türle karşılaştım.

Kitabın konusuna gelecek olursak Willow adında medyum ve arabalardan iyi anlayan kızımızın Beth adında okulda gördüğü bir kızın yanına gelip geleceğini okuması ile başlıyor olaylar. Beth’in geleceğini okuyan kızımız, onun melek çarpması yaşadığını görüyor ve karşılaştığı melekten uzaklaşmasını ve başarılı olduğu okul yaşamına devam etmesini söylüyor ama biricik Beth’imiz çenesini tutamıyor ve Willow’un söylediği her şeyi tek tek meleğine anlatıyor ve melek o gece Willow’un evini basıyor. Zorla benimde geleceğimi oku diyerek elini tuttuğunda kızımızın yarı-melek olduğunu görüyor ve başları olarak kabul ettikleri Raziel’in yanına giderek anlatıyor.

Raziel de aslında bir zamanlar CIA’yin görevi olan ama ele geçirdikleri Melek Katilleri kısaca MK’da yer alan bir üyeye emir vererek bu kızı öldürmesini istiyor.

İşte burada devreye giren Alex ile olaylar iyice yoldan sapıyor ve aksiyon başlıyor (: Willow’u öldürmek için evine gizlice girişi, onu ve üstünde uyuyan meleğini görüşü ve şoka uğraması ve onu öldürememesi. Daha sonra Beth’i kurtarmak isteyen Willow’un arkasından Melekler Kilisesine gidişi, orada yaşanan olaylar, Willow’u yanında götürüşü, onunla zaman geçirmesi, ona aşık olması, beraber savaşa katılmaları ile devam eden uzun soluklu olaylar zinciri…

Kitapta en ama an çok sevdiğim yer aşklarını saf ve tertemiz bir şekilde, diğer kitaplarda ki gibi abartmadan narin bir şekilde yaşamaları mükemmeldi. Bu konu da yazara kocaman bir teşekkür ediyorum. Sırf bu yüzden kitaba tam puan verebilirim (:

Seri bir kitap olduğu ve değişik bir konu anlatıldığından dolayı ve ve yazarın dilinin akıcı ve sizi bir arka sayfayı çevirtecek kadar güzel bu kitabı okuyun derim. Hayallerim gerçekleşmese de çok güzel bir kitaptı. İkinci kitabı okumak için can atıyorum. (:

579570_10151433581942360_1260439767_n

Reklamlar

4 thoughts on “Melek – L. A. Weatherly / İnceleme

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s