Ölümsüz Juliet – Stacey Jay / İnceleme


ÖLÜMSÜZ JULİET

STACEY JAY

Kitaba ilk başlarken neyi anlattığını veya neyi anlatmaya çalıştığını anlamadım. Bence yazar ilk 100 sayfada kitaba hakim olamayıp konuyu güzelce anlatamamış. Kitabın konusunu 100-150. sayfadan sonra anlıyorsunuz daha doğrusu ne anlatmaya çalıştığını ya da amacını anlamaya başlıyorsunuz.

Yazar Romeo ve Juliet ikilisini ölümsüzleştirerek bir nevi Juliet’i kadın Eros yapıp sevenleri kavuşmasına, aşklarının devam etmesine yardım ediyor ve bu aşklarını da sevenlerin aurasından anlıyor. Auralarının kıpkırmızı olması Juliet’in işi barışı ile tamamlamış olduğunu gösteriyor. Ki birisi çelme atmazsa.

Kim mi o? Tabi ki de Juliet’e sırılsıklam aşık Romeo! Şaşırdınız değil mi? Ölümsüz aşıklarının birbirlerine düşman olmasına. Kitaba başlarken bana da ilginç gelmişti ama kitabı okumaya devam edince bu nefretin sebebini anlıyorsunuz ki kitabın sonuna kadar o sebebin doğru olduğuna kendinizi inandırarak. Okuyunca ne demek istediğimi anlayacaksınız (:

Kitabımız konusu birbirini seven kişilerin birbirine kavuşmasını sağlayan Juliet’in aşıkların çevresinde ki bir kızın bedene girmesi ile görevinin başlaması. Juliet bir kızın bedene girdi saniye de Romeo’nun düşmanı olarak bir oğlana girmesi ve aralarında ki savaşın başlaması.

Romeo, Juliet’e engel oluyor ve aşıklardan birisi sevdiğini öldürüyor ve Juliet, Hemşire’nin yanına dönüyor. Veya Juliet kazanıyor, Romeo Savaşçı’nın yanına giderek cezaya tabii tutuluyor. Ki bu son göreve kadar böyle devam ediyor.

Juliet’in, çevresi tarafından ucubik olarak görülen, annesinin sözünden çıkmayan, hiç erkek arkadaşı olmayan ve sadece bir tane kız arkadaşı olan Ariel’in bedenine girmesi ile başlıyor olaylar. Girmesinin sebebi ise arkadaşları ile iddiaya girip Ariel’i sevgili yapmaya çalışan Dylan’ın, bir iddia sonucu beraber olunduğunu öğrenen Ariel’in Dylan’ı öldürmeye çalışmasıdır. Tabii o bedene girdiği saniyede de Romeo’nun Dylan’ın bedenine girmesi ile olaylar iplik söküğü gibi devam ediyor.

Romeo’nun Juliet’i öldürme nefreti ile başlayan aksiyonlar, Juliet’in Ben ile karşılaşması ile yeni bir aşk nehrine doğru yelkenler açılıyor.

Ben bir kitapta fantastiği buram buram hissetmek isteyen bir insanım ve genel çerçeve de bu kitap yavan geldi. En can alıcı aksiyon sahneleri bile. Ama şunu inkar edemem yazarın şahane zekası ile Romeo ve Juliet’i böyle bir kurgu da kullanması mükemmel bir şey. Kitabımın sonuna kadar gitmem, elimde sürünse de bitirmek için dişimi tırnağımı takmam bu yüzden.

Dex yayınlarına da ayrıca teşekkürler böyle değişik bir kurguyla bizi tanıştırdıkları için.

541461_10151433581812360_1092084213_n

Ve en büyük teşekkürüm ise Vampirella ait bana bu kitabı gönderdiği için (:

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s