OKK #1 Blog Tur 2. Gün / Ölüm Patikası – Tim Weaver / İnceleme


ölüm patikası

Ölüm Patikası – Tim Weaver

Yorumuma geçmeden önce derin birrr nefes almak istiyorum. Kitap baştan sona nefesimi kesti diyebilirim. Kitabı okurken Tess Gerritsen tarzı okuyormuşum gibi hissettim. Aynı onun tarzı gibi dosya içinden dosya çıktı ve akla hayale gelmeyecek kişilerin, olayların bir şeyler ile bağlantılı olması ise kitabı daha da güzelleştirdi ve bir sonra ki sayfayı çevirip, daha sonra ne olacak, hangi olay çözülecek, katil kim, kız nerede gibi soruları sordurdu ama soruların cevaplarını alırken bir heyecanım bir kat daha arttı. Dediğim gibi kitapta dosya dosyayı açtı.

Kitabımız 17 yaşında derslerin de çok başarılı , iyi bir aileden gelen lise öğrencisi Megan’ın ortadan kaybolması ile başlıyor. Başlıyor ama arkasında çoğu kişiyi sırlara teslim ederek. Ve bunların başında arkadaşları ve annesi geliyor.

Kaçırılmasını polisler belli bir süreye kadar devam ettirmişler ama zamanla dosya süre aşımına alınmış ve ikinci plana atılmış. İkinci plana atılması ile de artık konu unutulmuştur. Ama polisler tarafından bu hatırlanırsa tek bir şarta bağlıdır o da son yıllarda sayısı gittikçe artan kızların ve kadınların kaçırılışı ve bu kızların ve kadınların tek tip olması, sarı saçlar ve renkli gözler, ve bu kaçırılışların bir psikopat cerrah tarafından kaçırılması ve polisin ona takılan isim Dr.Cam ile Rus mafyasının birbiri ile ilişkili olmasıdır.

Megan’ın ailesinin polisin artık bir şey yapmayacağını düşünerek,  önceki mesleği gazetecilik olan ama karısının kanserden ölmesinden sonra zamanla kayıp insanları aramaya başlayan özel dedektif David Carver ile anlaşarak kızlarını bulmalarını istemişlerdir. Ve David polisin 9 ayda geldiği yere 1 gün de gelmiş ve 1 haftada ise mükemmele erişip oalyların çoğunu çözmüştür. Yer yer sırlarla yer yer kayıplarla yer yer cezalarla…

Ben kitabı çok beğendim o yüzden çok fazla anlatmak istemiyorum ve biliyorsunuz ki kitabımız polisiye-gerilim kitabı. Kitap hakkında daha fazla şey anlatırsam bütün tadı kaçar o yüzden sadece üstte yazdıklarım ile kitap hakkında kısa bir fikir oluşsun kafanızda. Ama size şu kadar söyleyebilirim ki kitap bir harika. Hem dilinin basitliği ile sizi sıkmıyor hem de kitabın içinde geçen tıbbi terimleri sizi öyle buram buram Latinceye boğup bilmediğiniz bir dilden konuşarak kitaptan soğutmuyor hem de her zaman had safhada olan aksiyon kitabın son sayfasına kadar sizin peşinin bırakmıyor.

Eğer bir Tess Gerritsen severi iseniz bence hiç durmayın ve kitabı alın derim. Ben çok beğendim ve kitaba 5 üzerinden 5 veriyorum :)

385472_10151433582022360_1769049046_n

simge (1)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s