Mayıs Ayı Kitapları #1 / İthaki Yayınları


Matematiğin karmaşık konularının keyifli ve anlaşılır bir dille Richard Elwes tarafından  kaleme alınan How to Build a Brain and 34 Other Really Interesting Uses of Maths/ Yapay Zeka Nasıl Oluşturulur ve Matematik Üzerine İlgi Çekici 34 Başlık, 224 sayfa olup her matematik eğitimcisi ve öğrencisi tarafından okunması gereken bir kitaptır.

Goodreads / OkuOkuİlknokta

İngiliz Müzesi’nden Nors mitolojisine uzanan büyülü bir yolculuğu ele alan The Sleeping Army / Uyuyan Ordu, Francesca Simon tarafından kaleme alınan çılgın, eğlenceli ve sıradışı 192 sayfalık incecik bir romandır.

Goodreads / OkuOku / İlknokta

“Sorumluluğu bize ait olan bütün ölümler için diyebilirim ki, ölenler arasında bunu hak etmeyen tek bir kişi bile yoktu. Ölümü insanlığa fayda sağlamayan tek bir kişi ölmedi.”

Ünlü yazar Jack London tarafından kaleme alınan The Assassination Bureau Ltd. / Suikast Bürosu İthaki imzası ile bu ay yerini alan bir diğer kitaplardan birisidir.

Goodreads /OkuOku / İlknokta

Fantastik ve Bilim – Kurgu alanında büyük imzalar taşıyan H. G. Wells‘in kaleme aldığı The War of the Worlds / Dünyaların Savaşı bu ay kapağı yenilenmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Goodreads / OkuOku / İlknokta

Reklamlar

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s