Lost – M. Lathan / Kitap ve Yazar Tanıtımı, Röportaj


LostBlitzBanner

Xpresso Book Tours‘da haftayı Book Blitz yaparak açıyoruz.

Book Blitz‘de M. Lathan‘ın kaleme aldığı Hidden Serisinin 2. kitabı olan Lost‘u tanıtıyoruz, aynı zamanda yazarı ve onunla yapılan minik bir röportajı sizlerle paylaşıyorum.

Kitap hakkında şunu söylemek istiyorum ki kapak harika olmuş. Özellikle birinci kitap olan Hidden‘ın kapağından daha güzel.

1. kitap kapağı da aşağıda ki gibidir. :)

Hidden

Hadi Blitz’e başlayalım. Keyifli okumalar! :)

divider

Lost

Kitabın Adı : Lost

Serinin Adı : Hidden Series

Seri Sırası : 2

Yazarın Adı : M. Lathan

Basım Yılı : 20 Haziran 2013

Türü : Genç Yetişkin Doğaüstü

Goodreads

Üç ay önce, geçmişe dair hafızasının büyük bir kısmını kaybettikten sonra Christine Grant kendisini, aşkı ve imkansız arkadaşlar buldu. Şimdi, güçleri kontrolden çıkıyordur ve dünyayı kurtaran kadın tarafından terbiye edilmelidir. Ayrıca aynı kadın bir aydan kısa bir sürede Christine’ı öldüreceği düşünülmektedir. Sinsi yetimi cezalandırmak istenmesi sadece bir başlangıçtı. Dünya onun umduğu gibi ondan daha güvenli olmadığını keşfetmeden önce bu sadece bir zaman meselesiydi.

divider

M. LATHAN

M

M. Lathan, kocası ve mini-schnauzer’yla (bir köpek türü) San Antiona’da yaşıyordur. Yazmaktan zevk alıyordur ve Fen Fakültesi Psikolojik ve Danışmanlık alanında yüksek lisans mezunudur. Onun tutkusu iki ilgi alanının bir karışımıdır – yeni dünyalar yaratmak ve çılgın insanlarla bunları stoklamak. İlginç karakterlerin bulunduğu kitapları okumaktan ve etkileyici soruları sorarken pencere önünde yazı yazmaktan keyif alıyordur… İdolü Carrie Bradshaw gibi.

Goodreads : http://www.goodreads.com/author/show/6582213.M_Lathan

Website : http://www.mlathan.com/

dividerRÖPORTAJ

1.) Son çıkan kitabın hakkında bize bir şeyler anlatabilir misin?
Birinci kitapta, Christine/Leah kendisi hakkında çok şey hem öğreniyor hem de unutuyor. Ikinci kitapta ise, gizemli geçmişi ortaya çıkarken gücünü kontrol etmeyi öğrenmek zorundadır… Her zaman yeni idol, Lydia Shaw’in öldürüleceğini tahmin ediyordur. Ona şans dile. Bu hikayeyi yazmak hem heyecan verici hem de eğlencelidir. Karakterlerin gelişmesini görmeyi seviyorum ve Christine bu kitapta kesinlikle çok fazla gelişiyordur. Umuyorum ki siz bu kitapta çok eğleneceksiniz!

2.) Gerçekten hangi konuda iyi olduğunu düşünüyorsun?
Eksik ama oldukça temiz. Annem bana çocukken hiç kimsenin çocukken ev işi yapmak istemediğini söylerdi. O, “Senin gibi hiç kimse bulaşık yıkamak istemez. Veya senin gibi hiç kimse toz almak istemez,” derdi. Nihayet, bu konuda bir usta oldum. Aynı zamanda hırçın bir Monopoly oynayıcısı oldum. Kurallar pencereden dışarı atıldığı zaman, ben kazanırım. Her zaman.

3.)Gerçekten hangi konuda kötü olduğunu düşünüyorsun?
Bir çok şeyde! Çoğunlukla, her zaman çok kötü bir şarkıcıyım. Her zaman kalbimde bir şarkı olmasına sebep olur. Ve yemin ederim ben sağ ok tuşunun üstündeyim ve kocam şarkı söylemeyi durdurmam için bana yalvarır. Bağıra bağıra söylediğim en sevdiğim şarkım, Florence and the Machine’nın Falling şarkısıdır. O-o-o-o-o bölümü benim favorimdir ve ben her zaman katlederim.

4.) Hiç dövmen var mı? Nerede/ler?
Evet var. Ayak bileğimde dört tane yıldız var.

5.) Hayatın iki yıl öncesi ki gibi mi?
Hayır. Her şey değişti. Farklı bir yerde yaşıyorum, gerçek bir işim var, evlendim ve koruyucu bir meleğim var. Değişmek çok zor ama ben de iyi ayak uydurdum.

6.) Hayali arkadaşların var mı?
Milyon tane! Bu çocukluğumun bir parçası ve hepsini hatırlıyorum. En sevdiğim ise ismi Ubby olan mor su damlası. Annem her biri ile oynamamı sağladı. Ubby’nin her türünü özledim.

7.) Onlarsız yaşayamam dediğin 4 şey?
Telefon. Laptop. İnternet. Kindle Mobile App. Bir sürü şey var ama ama bunlarsız bir gün bile geçiremem ve inanın bana bu hiç hoş değil.

8.) En sevdiğin televizyon programı?
Sex and the City! Hiç bir soru yok. Her sezonunu severim!

9.) Ne çeşit müzik dinlersin?
Her şeyi. Itunes’um çok karışık müziklerle dolu. Ilk şarkı Florence and the Machine, sonra Jeff Buckley, daha sonra Lil Wayne ve Ke$ha. Eğer bir müzik dinlemek istiyorsan, sevdiğim bir tanesini seçiyorum.

10.) Şu an ne üzerinde çalışıyorsun?
Hidden serisinin üçüncü kitabı Shattered üzerinde çalışıyorum.

divider

*Bütün çeviriler Yorum Durağım ve Kördüğüm Hayaller aittir, izinsiz almayınız!…

damy (1)

Reklamlar

4 thoughts on “Lost – M. Lathan / Kitap ve Yazar Tanıtımı, Röportaj

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s