Konuşan Kitaplar #22 Blog Tur / Aşka İkinci Şans – Jennifer Probst / İnceleme


1422505_619312221468760_1423568196_n

Kitabın Adı : Aşka İkinci Şans
Orijinal Adı : The Marriage Trap
Serinin Adı : Marriage to a Billionaire Series
Seri Sırası : 2
Yazarın Adı : Jennifer Probst
Çevirmen : Mutlusel Reyhan Tuncay
Yayınevi : Nemesis
Sayfa Sayısı : 288
Basım : Aralık, 2013
Tür : Romance / Yetişkin / Günümüz Edebiyatı

Maggie, manken gibi muhteşem bir güzelliğe sahip, zeki, işinde yani fotoğrafçılıkta başarılı ve bir o kadar da zengin ama ne yazık ki mutlu olamayan bir kadındır.

Michael, İtalyan kanının temsili imsalidir! Bir selvi kadar uzun, bir taş heykel kadar yakışıklı, bir sporcudan daha fazla kasa sahip, seksi, başarılı, zeki ve zengi bir iş adamıdır.

Maggie ve Michael, Maggie’nin mimar abisinin ve aynı zamanda Aşka İkinci Şans ver kitabının ilk kitabı olan İlk Öpücüğün Büyüsü’nün başkahramanı  Nick’in , Michael’ın aile tatlı restoran zinciri olan La Dolce Famiglia’nın Amerika kolundaki dükkanı düzenleyen, tertipleyen ve yeniden oluşturan kişi olması ile bir araya geldikleri yetmiyormuş gibi, Maggie, Michael’ı abisinin karısı olan Alexa’ya karşı bir şeyler beslediğini, abisinin mutluluğunu bozacağını, ortaya bir sürü tatsızlık çıkartacağını öne sürerek hep Michael’ı takip ediyor, yeri geliyor onu tehdit ediyor, bu da yetmiyor vücudunu kullanarak onu baştan çıkartmaya çalışıyor ama başka bir değişle kendisine elletmiyordur. Çünkü, eğer ilk kitabı okuduysanız Michael ve Maggie, Alexa’nın ayarlaması ile yemeğe çıkmış, yemeğin güzel geçmesi ile Maggie bir gece daha randevulaşmak istemiş ama Michael teklifini kabul etmemiş ve arkasına bakmadan gitmiştir. Bu olayın sinirini 1 yıldır üstünden atamayan Maggie, Michael ile her yan yana gelişinde bu “öküzlüğünü” dile getiriyor ve yüzüne okkalı bir tokat çarpar gibi çarpıyordur.

Yine böyle tersleme gününü Alexa’nın doğum gününde yaşayan çiftimiz, birbirlerine laf sokuyor, yetmiyor imalı sözler ile birbirlerini tahrik ediyorlardır. Ama bunların dışında Michael’ın çok ama çok önemi bir sorunu vardır. Kendisi ile evlenecek bayan arıyordur! Evet şaka yapmıyorum! Aile içi sorunlardan dolayı kendisi ile formaliteden evlenecek kadın arıyordur! Sebebi ise kendisinden sonra gelen kız kardeşi Venezia, erkek arkadaşı ile evlenme kararı almış ve annesine sunmuş ama annesi hem eski bir gelenek olduğu hem de babaları ölmeden önce öyle vasiyet ettiği için ilk çocuk Michael evlenmeden diğer küçük kardeşlerin evlenemeyeceği, yani kısacası herkesin sırası ile evleneceği eski bir gelenekten dolayı evlenemiyordur ve Venezia, Michael’ın evlenebilmesi için yalvar yakar ağlamış, sızlamış, annesinin kalp sorununu hatırlatarak evden kaçıp erkek arkadaşı ile evleneceği ile ilgili tehditler savurmuş, bunun üzerine dayanamayan Michael annesini kandıracağını ve onun annesinin gönül rahatlığı ile onlara izin vereceğini, gelenekleri göz ardı edeceği sözü vermiştir. Ama Michael kız kardeşine ne söz verdiyse onun tam tersi gelişmiş ve annesi geleneklerinin ve babası ölmeden önce ona ne söz verdiyseler onu tutacağına, tutacaklarına dair ültimatomlar vermiştir. Annesini daha fazla üzmeye dayanamayan Michael ikinci seçeneği gözüne kestirmiştir ve onunla formaliteden evlenebilecek birisi arıyordur.

Ne tesadüftür ki Michael’ın aklına sadece bir kişi geliyordur! Sanki gerçekten evlenecek kadın arar gibi etrafta gözlerini gezdiriyor, istediği özellikleri kafasında bir bir geçiriyor, eviriyor çeviriyor ve tek bir kişinin üzerinde duruyordur. Ve o kişi de tabii ki Maggie’dir!

Geçen yıl ki yaptığı eşekkliği, daha doğrusu öküzlüğü unutmayan Michael acaba bu teklifi nasıl yapacağını kara kara düşünüyor, eğip büküyor ama bir türlü Maggie’nin karşısına çıkamıyordur.

Michael doğruldu ve harekete geçmeye karar verdi.
“Maggie? Gitmeden önce seninle biraz konuşabilir miyim?”
Maggie omuz silkti. “Elbette. Ne konuda?”
“Özel olarak konuşalım lütfen.”
Nick ve Alexa birbirlerine baktılar. Maggie gözlerini devirerek onlara döndü. “Sakin olun çocuklar. Bana evlenme teklifi falan edecek değil ya.”

Diye aralarında replik geçmiş ve Maggie bilmesede evlenme teklifini dile getirmiştir. Aslında bilmiyordur ki Michael gerçekten evlenme teklif edecektir, her ne kadar formalite olsa da…

Tabii hala dalga geçmeye devam eden Maggie, güzel vücudu ile onunla dalga geçiyor, oyunlar oynuyordur ama bu oyuna daha fazla dayanamayan Michael pat diye lafa dalmış ve bütün itirafları birbiri ardına sıralamış ve en sonunda onunla formaliteden olsa da evlenmesini istemiştir. Tabii Maggie bu durumu ağzı bir karış açık bir şekilde karşılamıştır. Acaba Michael onunla dalga mı geçiyordur yoksa gerçekten kafayı mı yemiştir, bilmiyordur ama bu durumu oldukça komik bulmuş ve kahkahalarla katıla katıla gülmüş ve Michael’ın kendisini salak gibi hissetmesini sağlamıştır. Ama Michael’ın istediğin her şeyi yaparım teklifini de geri çevirmek istemiyordur. Çünkü hayatta istediği tak bir şey vardır. O da abisi ile mutlu bir evliliği olan Alexa’dan uzak durması ve romantik duygularını bastırıp yok etmesidir. Her ne kadar ortada ortada böyle bir durumun olduğunu bin severdir söyleyen Michael, gözü kapalı bu sözü tutacağını söylemiştir ama yine de kardeşi gibi gördüğü Alexa’dan uzaklaşmak içinde fırtınalar kopartıyordur.

Her kötü duruma karşılık Maggie’nin teklifini kabul etmiş ve beraber İtalya’ya gitmişler ve evcilik oyunu oynamaya başlamışlardır. Tabii araya gerçek evlilik figürleri ekleyerek. ;)

İtalya’ya gittikleri zaman eski anılarına dair ne varsaoratay dökmüşler, itiraflar alıp başını götürmüş, Maggie ilk defa gerçekten aile saadetini tatmış, ilk defa bir adama kör kütük aşık olmuş, Michael ilk defa hayallerinin peşinden koşmuş ve yıllardır arayıp bulamadığı ruh eşini bulmuştur.

Kitapta en en en çok iki karakter arasında ki atışmalar hoşuma gitti. Her konuşmaya başladıklarında kahkahalar ile güldüm. Ama en sevmediğim bölüm ise son bölümdü. İnsan sevgisini öyle mi anlatır arkadaş. Hiç sevmedim ve bu kitaba yakıştıramadım. Tamam kitap azıcık +18 ama o bölüm hiç güzel değildi. Koskoca İtalyan erkeğisin sen hiç mi aklına başka fikir gelmiyor öyle itiraf ediyorsun. Sevmedim, sevemeyeceğim. Ama hunların dışında karakterin yapısının cuk oturması, kurgu, yazım şekli ve çeviri mükemmeldi. Kapağa gelecek olursak ki eğer kız karakterimizin saçı kızıl, erkeğimizin saçı azıcık uzun olsaymış cuk otururmuş. :)

Kitaba puanım ise 5 üzerinden 4!

4

1474362_712606925416791_1906531393_n

damy (1)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s