Konuşan Kitaplar #23 Blog Tur / İlk Defa – Cora Carmack / İnceleme


25

Kitabın Adı : İlk Defa
Orijinal Adı : Losing It
Serinin Adı : Losing It Series
Seri Sırası : 1
Yazarın Adı : Cora Carmack
Çevirmen : İmge Tan
Yayınevi : Pena Yayınları
Basım : Aralık, 2013
Sayfa Sayısı : 280
Tür : New Adult / Romance / Günümüz

Bliss Edwards, geleceğinde daha en yapacağına karar verememiş bir üniversite dördüncü sınıf öğrencisi. Tiyatrocu. Güzel. Alımlı. Zeki. Her şeyin yerli yerinde, her olayın tamı tamına zamanında yapılması için uğraşan bir mekanik. Tam bir kontrol manyağı…  Ama bu yaşına kadar nasıl başardıysa bir bakire…

Garrick Taylor, üniversitede tiyatro bölümü okumuş yetmemiş üzerine yüksek lisansını yapmış. Yani tiyatro dalında eskiden öğrenciyken şimdi öğretmen… Yakışıklı. Sarışın. Kaslı. Seksi. İngiliz. Seksi bir aksana sahip seksi bir İngiliz… Ama öğretmen. Ne yazık ki bir öğretmen! Hem de öğrencisi tarafından çıplak olarak yüzüstü bırakılan bir öğretmen…

Bliss Edwards, üniversiteden de bakire olarak ayrılacağı için en yakın arkadaşlarından birisi olan Kelsey’e dert yakınırken, en yakın arkadaşı Kelsey daha fazla yakarışlarına dayanamayarak, seksi kıyafetleri Bliss’in üstüne geçirdiği gibi en yakın bara doğru sürükler. Sürükler sürüklemesine ama bizim bakire kızımız bir yandan seks yapmaktan korkarken bir yandan da seks yapacağı erkeği bulamamakta veya beğenmemektedir. Arkadaşının bulup getirdiği her erkeği ret etmiş veya sırt çevirmiştir. Tabii bu davranışlarına daha fazla dayanamayan Kelsey, sinirden küplere binmiştir.

Arkadaşı sinir küplerine binerken bizim biricik kızımız lavaboya doğru yol almıştır. Tam yolunun üzerinde Shakspeare okuyan bir erkek ile karşı karşıya geldiğinde laf atmadan duramamıştır.

“Eğer bu bir kız tavlama yöntemiyse, daha kalabalık bir bölüme geçmeni öneririm.”

Bu lafı attıktan sonra tabire caizse oluşumuzda mavi ekran belirmiş ve karşısında ki çıtırın ne demek istediğini idrak etmeye çalışmaktadır. Ama espritüel bir şekilde… Onlar birbirleri ile sakalaşmaya devam ederken birisi okudu kitabı kapatmış, birisi ise bir sandalye çekerek masaya oturmuştur. Muhabbet uzayıp gittikçe kızımızın karşısında ki sarışın İngiliz aksanlı seksi konuştukça, içinin yağları erimeye başlamış ve seks yapıp bekaretini kaybetmek artık daha cazip bir iş haline gelmiştir. Tabii gönderdiği sinyaller karşısında yürüyen bay seksi de ona bir takım sinyaller göndererek, kapısında bir çilingirin beklediği evine davet etmiştir. Hem de motoruyla… Hem motorlu hem seksi hem İngiliz hem seksi bir aksana sahip bir erkek hayal edebiliyor musunuz? Hah! İşte o Garrick Taylor’un ta kendisi!

Garrick ile hayallerimizi süslemeye devam ederken kızımız onun motoru görmesi ile neredeyse kalp krizi geçirmiş ve oğluşumuzun zoru ile kaskı takarak motora binmiş ve oğluşumuza bir ahtapot gibi dolanmıştır.

Seks.
Seks yapacaktım.
Bir erkekle.
Yakışıklı bir erkekle.
Yakışıklı bir İngiliz erkeğiyle.

Söylemeyi unutmuş olabilirim. Ayıptır söylemesi kızımız azıcık eşek şanslıdır. Olmayacak zamanlarda başına olmayacak şeyler gelmektedir. Bakınız motordan aceleyle inmesi sonucu sıcak egzozdan bacağını yakması gibi. Bakınız yakışıklı erkeğimizi tam sevişecekleri zaman terk edip gitmesi gibi. Çıplak ve dumura uğramış bir şekilde. Tüm bu eşek şansları yetmiyormuş gibi bir gece önce çıplak bir şekilde terk edip gittiği seksi bir aksana sahip seksi İngilizin yeni Üst Hazırlık öğretmeni olması gibi…

Çünkü yeni öğretim üyesi sadece sekiz saat önce yatağımda çırılçıplak yatan adamdı.

Evet, evet! Yanlış duymadınız! Bir gece önce kendi evinde, kendi yatağında çıplak bir şekilde bırakıp, terk ettiği yakışıklı İngiliz evladı, Bliss son senesinin son döneminin son dersinin öğretmeni. Hem de haftada üç gün mecburiyetten yüz yüze geleceği öğretmeni! Yıl sonu galasında hazırlayacak kişi bile o! Yani uzun lafın kısası bir dönem boyu yüz yüzeler.

İlk başta her ne kadar birbirlerini görmezden gelseler bile, önce aralarında uzun uzun bakışmalar başlamış daha sonra bu uzun bakışmalara dokunuşlara geçmiş, bunlarda yetmeyip birbirlerine kaçamak öpücükler vermeye başlamışlardır. Ama birbirlerine tam olarak bağlanmalarına sebep olan şey ise 7 ölümcül günahtan birisi sayılan, en kudretli hatta en kutsal duygu olan kıskançlık duygusu ile bu iki gencimiz birbirlerine bağlanmıştır.

Tabii kızımızın yine her şeyi düşünen fikirleri ile bu birazcık zor olmuştur…

Tanrı yardımcın olsun ama ben öğretmenimin erkek arkadaşım olmasını istiyordum.

Sonuçta birisi öğrenci birisi öğretmendir ve bir takım kurallara göre birbirleri ile aşk yaşamaları ve aşık olmaları yasaktır. İşte kızımız bunları düşünürken oğluşumuz ‘Aman canım banane!’ diyerek önündeki yasak elmanın tadını çıkartmaktadır. Çıkartır çıkartmasına ama yukarıda bahsettiğim kudretli duygu yine aralarına girmiş ve ayrılmalarına sebebiyet vermiştir. Kısacık bir süreliğine… Daha sonra köpek gibi aşık bir şekilde birbirlerine geri dönmüşlerdir.

Kitabımız klasik bir romantik-komedi ve New Adult olduğu için mutsuz sonla bitmeyeceğini biliyordum ama böylede bir sonla biteceğini hiç düşünmemiştim! Kamonnnn sevgili yazarım! Böyle son mu olur?! Ne öyle bugün git yarın gel devamını okuyacaksın gibi! Hiç ama hiç olmadı! Adam gibi bitirip yarım bırakmasaydın ya! Beğenmedim. -.- Hani Garrick benim olacaktı?! El kızına kaçmayacaktı? Çok pis bir şekilde duygularımla oynadın ey sevgili yazar! :’(

Şaka bir yana aşk, kıskançlık, dostluk, aile, pişmanlık, duygusallık, ikinci aşık, itiraflar vs. vs. vs. Bir romantik-komedide üç aşağı beş yukarı hangi duygular varsa bunda da aynı duygular dozajında vardı. Azıcık rahatlamak, azıcık gülmek, hatta azıcık kahkaha atmak, yeri geldiğinde ağlamak istiyorsanız buyurun sizi İlk Defa okumaya devam ediyorum.

Mor aşkımdan dolayı aşık olduğum kapağı ile, mükemmele yakın çevirisi ile, mükemmel bir şekilde editlenmiş hali…

Yetmeyip benim gibi Cade denen aptal çocuğu boğmak üzere sizi kitabı okumaya davet ediyorum.

Kitabı puanım ise kızımızın eşek şansından, oğluşumuzun yürüyen seksi aksanlı seksi bir İngiliz olmasından dolayı 5 üzerinden 5 veriyorum!

5

damy (1)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s