Damaged – H. M. Ward / Inceleme


17231976

 

Kitabın Adı : Damaged
Serinin Adı : Damaged Series
Seri Sırası : 1
Yazarın Adı : H. M. Ward
Yayınevi : Laree Bailey Press
Basım : Nisan, 2013
Sayfa Sayısı : 341
Tür : New Adult / Romance / Günümüz

En sevdiğim öğretmenim ölmüştü. Dün akşam neredeyse bir erkekle yatıyordum ama o, beni kovdu. Ah ve de söylemeden geçemeyeceğim o benim yeni patronum. Hayatım daha ne kadar karmakarışık bir hal alabilir ki?!

Sidney Colleli bir üniversite öğrencisi ve aynı zamanda da üniversitede asistan. Kendince bir güzelliği olan kızımız, bu güzelliğini diğer arkadaşları gibi erkekleri avlamak için kullanmıyor tam tersine onlardan kaçıyordur. Arkadaşı Millie’nin zorla ayarlamaya çalıştığı erkeklerle sırf arkadaşının kalbi kırılmasın diye bir kez yemeğe gidiyor ama bundan daha fazlasının olmasını istemiyordur. Aralarında ki ilişkiyi yenilen yemek ile noktalayıp, arkasına bakmadan yurt odasına kaçıyordur.

Yine bir gün Mille’nın ayarladığı bir erkek ile yemek çıkacak olan kızımız; giyinmiş, süslenmiş ve buluşacakları yere erkenden gitmiştir. Erkenden gittiği için arkadaşı Millie’nin gelmediğini sonradan fark etmiş ve kulaklarını çınlatmaya başlamıştır. Arkadaşına eşi benzeri olmayan güzel laflar dile getirirken tam karşısına gök rengi gözleri ile etrafı süzen yakışıklı hatta yakışıklılıktan da öte çok seksi bir kişinin masasında tek başına oturduğunu görür. Onun tek başına oturması Sidney’in aklında bazı ışıkların parlamasına neden olur ve bu ışıklar ona “İşte seninle buluşacak o!” gibi sinyaller göndererek Sidney’in o yakışıklıya bakarak ağzının sulanmasına neden olur. Tabii bu arada arkadaşına karşı nadide sözcükleri kesip daha da hoş şeyler söylemeye başar. Sonuçta bu sefer Millie turnayı gözünden vurmuştur.

Yalnız başına oturan seksiyi daha fazla bekletmemek için hızlı adımlarla masaya gider ve tek kelimeden oturup garsona siparişini verir. Tabii bu arada karşısında ki seksinin yüzünde oluşan hayret ifadesinin farkında olmadan kendini tanıtmaya başlar. Onu bozmak istemeyen seksimizde muhabbete katılır ve güzel bir ortam yaratmaya çalışır. En sonunda ikisinin de yüzünde oluşan gülümsemeden anlaşılacağı üzere seksimiz başarıya ulaşmıştır.  Ta ki Millie gelene kadar….

Millie geldiği anda tüm ipler yerinden kopmuş ve Sidney gerçekleri bir bir anlamıştır.

“Hadi Millie. Otur. Eminim Brent her an burada olacaktır. “Omzunun üzerinden, bu arada gelip gelmediğine bakıyordum.”
Millie başını salladı. Yüzünde inanamazmışcasına bir gülümseme vardı. Bana doğru yaklaştı. “Brent zaten burada, seni kaçık. Şimdi benimle gel ve bu kibar adamı yalnız bırak.” Önce ona, sonra bana baktı.
Dudaklarımdaki gülümseme kayboldu. Millie’ye baktım, kalbim hızla çarpıyordu ve sonra karşımda oturan güzel adama. Başımdan aşağı kaynar sular boşandı adeta ve kaskatı kesildim. Omzunda bir noktaya bakarak; gözlerine bakamıyordum. “Benim randevum değilsin, değil mi?” Kafasını salladı, hala gülümsüyordu. Gözlerim yuvalarından çıkarken, yüzümü bir ateş kapladı…

İşte o andan sonra yerin dibine girmek isteyen sevgili kızımız ne yapacağını şaşırmış ama masadan da kalkmayı unutmamıştır. Yüzü pancar gibi kıpkırmızı bir şekilde Millie’nin gösterdiği masasına oturmuş ve yanında oturan doğru kişi ile arasında mesafe bırakmaya özen göstermiştir. Sonuçta o onu değil, yanlışlıkla masasına oturduğu seksiyi istiyordur. Belli bir zaman geçtikten sonra daha fazla doğru kişinin yakınlaşmalarına daha fazla dayanamayan Sidney, restorandan kaçmış ve yine seksi ile karşılaşmıştır. Bu sefer işleri daha ileri götüreceğini düşünen Sidney zorla seksinin evinde kahve içmeye gitmiş ve her şey düşündüğü gibi tıkırında gittikçe mutluluktan havalara uçmaya başlamıştır. Ta ki telefon çalana kadar…

Mutsuzluk, hüzün, aldatılmış (ki daha sevgili olmadan bile aldatıldığını hissediyordur şapşalımız :D ) bir şekilde yurt odasına giderek hayatına normal bir şekilde devam etmeyi amaçlamıştır. Bu normallikler arasında da ertesi gün okula gitmek vardır. Ama ertesi gün okula gittiğinde hiç düşünmediği bir şeyler gerçekleşmiştir. Hem de şoka girmesine neden olacak şeyler. Asistanı olduğu profesörü kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Daha bunun şokunu atlatamayan sevgili kızımız bir de profesörsünün değiştiğini ve hemen o sabah derse başladığını ve onunda o derse katılması gerekmektedir. Tüm duyularını kapatmış bir şekilde sınıfa dalar ve günün şok edici sürprizlerinin bitmediğini bir kez daha anlar.  Süper seksi kişilik karşısında ders anlatıyordur.

Peter, yer değiştiren profesör,
Bir öğretmen,
Ve benim yeni patronum!

Son zamanlarda üniversitedeki öğretmen-öğrenci arasındaki aşkın anlatıldığı kitapların sayısı artmıştır. Ben bu tür kitapları fazla okumasam da elime geçenlerin bazıları çook çok iyi oluyor bazıları ise orta şekerli oluyor. Hiç kötü olmamalarının sebebi sanırım New Adult olmaları :P Şaka bir yana bu zamana kadar bu tür çiftleri anlatan kitaplar arasında Gabriel’in Cehennemi’ni, İlk Defa’yı ve Damaged’ı yani bu kitabı okudum. Peki aralarında bir sıralama yapın deseniz hangisini mi seçerim? Tabii ki gözüm kapalı Gabriel’in Cehennemi’ni. Çünkü iki karakterin arasında ki aşk o kadar saf, o kadar temiz ve o kadar duygusaldı ki kitaba resmen bağlandım, bırakasım gelmedi. Ve tekrar tekrar okuyacağım kitaplar arasında yerini aldı. Peki ufak bir kıyaslama yaparsam Damaged, Gabriel’e göre nasıl mı? Gabriel’in Cehennemi büyümüş, serpilmiş, ama Damaged daha gençlik yıllarında kalmış ve yıllarını yaşamaktan da çok memnun. Bakınız aynı çocuk gibiler ama fazlasıyla eğlenceli. :))

“Pislik.”
“Seksi.”
“Göt.”
“Güzellik.”
“Aghh!!!”

Sidney ve Peter, geçmişlerinden acılar çekmiş ve bu acılarını günümüze gelene kadar bir şekilde bloke etmiş olsalar da o anılar hep peşlerini kovalamıştır. Ve sonsuza kadar da kovalayacağını biliyorlardır. Çünkü her küçük bir olayda geçmişleri su yüzüne çıkmaktadır. Şimdi hangisinin hatıraları daha acı bir karşılaştırma yapamayacağım. Çünkü her ikisinin de kendilerine göre çekmiş oldukları birer kötü olayı başlarından geçirmişlerdir. Yıllar sonra birbirlerini bulup bu acılarını birbirlerini anlatıp, üstesinden gelmeye çalışmaları ama her seferinde önlerine öğretmen-öğrenci ilişkisinin gerçekleri yüzlerine vurulmaları cidden çok üzücü ve duygusaldı. Ahh be kara sevda diye kaç kez yakındığımı sayamadım. :) Ama dediğim gibi romantik bir aşk yaşamaları, yasak bir aşkı gerçek aşka çevirmeleri, duygusallığı en dibine kadar yaşayıp kitabın en sonunda çok kötü bir olay yaşayıp lanet bir yerde kitabın bitmesini sağlamaları ile güzel bir kitaptı ama bir Gabriel’in Cehennemi değildi. Ama Peter’da en az Gabriel kadar düşünceli, en az onun kadar aklı başında, onun kadar olgun birisiydi. Sidney deseniz Julianne kadar güzel, okumaya kendini adamış, ailesinden son sürat kaçan ama öğretmenine aşık birisidir. Gönül istiyordu tüm engelleri yık ve bırak mutluluklarını yaşasınlar. Ama işte romanda da olsa olaya el atamıyor ve sevgili yazar ne yazıyorsa onları okuyorsun. Azıcık gözyaşı, bolca kahkaha ile.

Son aldığım duyumlara göre kitabımız Aspendos Yayınevinden yakın bir zamanda çıkacakmış. O yüzden çıktığı anda alıp ve okuyun derim sevgili okurlar.

Kitaba puanım ise o pis son yüzünden 5 üzerinden 3.5! Devamını okuyacak mıyım? Evetttt!!!!

KgP67R

damy (1)

 

Reklamlar

3 thoughts on “Damaged – H. M. Ward / Inceleme

  1. Geri bildirim: Nisan Ayı Kitapları | Yorum Duragım

  2. Serinin diğer kitaplarının isimlerini öğrenebilir miyiz acabaa? Ve Türkiyede ne zaman çıkacaklarını? :)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s